צולל נייטרוקס דרגה 1

למה ניטרוקס? כי אחת השאלות הראשונות שנשאלות בקורס צלילה היא: למה לא להחליף את החנקן, שאחראי ללא מעט "בעיות" בצלילה, בגז אחר. בקורס זה עורך הצולל היכרות עם צלילה באוויר מועשר בחמצן - SafeAir®/NITROX , את ההיסטוריה וההתפתחות של החמצן והצולל, השימושים של SafeAir®/NITROX ונוהלי השימוש והטיפול בו.

מטרות הקורס: בסיום הקורס ידע הצולל לתכנן צלילה עם אוויר מועשר תוך התחשבות במגבלות החמצן, להשתמש בשני סוג תערובות SafeAir®32 שבו 32 אחוז חמצן ו SafeAir®36 שבו אחוז החמצן הוא 36 וכן כיצד לבדוק לטפל ולהשתמש בהן.

מבנה הקורס:
מעבר הנושאים העיוניים בליווי מדריך או בעזרת הלומדה באתר ומעבר חלק מעשי הכולל לפחות שתי צלילות עם תערובת של 32 או 36 אחוז חמצן, לזמן תחתית מזערי של 20 דקות.

תנאי קבלה:
צולל מוסמך או צולל במהלך תהליך הכשרתו.
צולל מוסמך צריך להיות בעל אישור כשירות רפואית וביטוח צלילה בתוקף.
את הקורס ניתן לבצע גם כחלק מהסמכת צולל מים פתוחים/כוכב אחד (כולל צולל צעיר) של התאחדות צלילה מוכרת.
מעל גיל 45 יש להביא אישור מרופא צלילה.  

ציוד צלילה:

ציוד צלילה סטנדרטי מתואם ®SafeAir וטבלאות צלילה מתואמות לסוגי התערובות שבהן עושים שימוש בקורס (מסופק במהלך הקורס לחניכים) או מחשב צלילה המתאים לצלילה עם אוויר מועשר.

הנושאים העיוניים:

שלוש עד 4 שעות בכיתה, או לימוד באתר: שימו לב! הלימוד העצמי מאפשר לכם להשלים את השלב העיוני כולל מבחן הידע באינטרנט ולאחר מכן תצטרכו להשלים רק את הצד המעשי.

מתי נערכים הקורסים? בכל יום מימות השבוע בתאום מראש. בנוסף, ניתן לשלב את הקורס במסגרת קורס מים פתוחים/כוכב אחד. אם בצעתם את החלק העיוני באינטרנט, כל שעליכם לעשות הוא לתאם את מועד ההגעה ולהשלים את הצלילות.

מעשי:
לפחות שתי צלילות עם תערובת של 32 או 36 אחוז חמצן, לזמן תחתית מזערי של 20 דקות

הסמכה:
לאחר מעבר בהצלחה של הנושאים העיוניים והמעשיים ומבחן ידע עיוני, הצולל יוסמך כצולל דרגה 1 של ANDI המוכרת גם כ-LSU

היתרים והגבלות:
עומק הצלילה המרבי המותר הוא בהתאם לתעודת הצלילה אך בכל מקרה לא יעלה על 40 מטר ולזמן התחתית שאינו מחייב דקומפרסיה תוך שימוש בשתי התערובות הנ"ל בלבד.

והקורס הבא שלי יהיה:  לחצו לבחירה מתוך רשימת כל קורסי ההמשך וההתמחויות