צולל טכני טרימיקס

צוללים טכניים רבים אינם מעוניינים להרחיב את גבולות החשיפה המותרים להם עפ"י דרגתם. ידוע הדבר כי בגבולות השימוש בתערובות המכילות חמצן וחנקן בלבד נחשף הצולל הטכני לרמת שכרון בלתי מבוטלת. ע"י העשרת  תערובת הנשימה בהליום נפתרת בעיה זו.

מטרת הקורס: התוכנית של קורס  טכני טרימיקס הנה תוכנית מתקדמת המאפשרת לצולל הטכני המוסמך לצלול במסגרת ההיתרים וההגבלות של דרגתו ולעשות שימוש בהליום כדי לבטל לחלוטין את השפעת השיכרון. קורס זה יבוא תמיד לאחר קורס צולל הטכני - דרגה 3, אך יכול להתקיים גם לאחר, או ביחד עם קורס צולל טכני מתקדם - דרגה 4.
בקורס טכני טרימיקס טכני נלמד כיצד ניתן להעלים את תסמיני שכרון המעמקים הקיימים בתערובות חנקן-חמצן אפילו בעומקים המותרים לצולל הטכני ע"י הוספת גז מדלל נוסף – הליום. נלמד את הסכנות השונות המובנות בשימוש בהליום וכיצד להתמודד אתן, ונלמד לתכנן ולבחור תערובת "משולשת" אידיאלית לצלילה. בנוסף, הקורס מיועד למי שמעוניין להתנסות בצלילות טרימיקס אך לא מעוניין בהכרח בצלילות "אקסטרים" של צוללי טרימיקס. בגמר הקורס החניך יכיר וידע את היתרונות והסכנות הטמונים שבהעשרת גז הנשימה בהליום. כמו כן יוכיח יכולת תכנון של צלילה טכנית, תוך בחירה נכונה של תערובת נשימה "משולשת" וביצוע מדויק של תכנון הצלילה.


מבנה הקורס:
הקורס אורך כ-4 ימים וכולל 4 צלילות  ושיעורי תיאוריה. במידה והקורס משולב בקורס טכני או טכני מתקדם התוכנית מאריכה קורסים אלו בשלושה ימים ומוסיפה 3 צלילות. הציוד הנדרש זהה לזה הנדרש בקורס הטכני. עומק מרבי במהלך הקורס הינו 50 מטרים.

תנאי קבלה:
• צולל טכני צולל ANDI דרגה 3 .
• 75 צלילות רשומות מהן 10 טכניות .
• צולל שני כוכבים של התאחדות מוכרת .
• גיל 18 ביום פתיחת הקורס .
• בעל בדיקה רפואית בתוקף . מעל גיל 45 יש להביא אישור מרופא צלילה.  
• בעל ביטוח טכני בתוקף .

הרשמה לקורס:
- הצגת תנאי קבלה .
- ביטוח צלילה בתוקף .
- דמי רישום 200 שקלים .

הסמכה:
לאחר מעבר בהצלחה של הנושאים העיוניים והמעשיים ומבחן ידע עיוני , החניך יוסמך כצולל טכני טרימיקס של ANDI .

היתרים והגבלות:
צולל טכני טרימיקס רשאי לצלול בהתאם להיתרים וההגבלות שמקנה ההסמכה שלו ב ANDI תוך שימוש בתערובת משולשת - חמצן, חנקן, הליום , לעומק מרבי של 51 מטרים ולמערך דקומפרסיה שאינו ארוך מ-45 דקות.

והקורס הבא שלי יהיה:  לחצו לבחירה מתוך רשימת כל קורסי ההמשך וההתמחויות